Αποτέλεσμα 9ης Αγωνιστικής Πρωταθλήματος ΑΔΕΔΥ

E-mail Εκτύπωση

Υ.Ε.Θ.Α. - Δήμος Αγίου Δημητρίου 3-0.

Η ομάδα του Δήμου Αγίου Δημητρίου συνέχισε τις κακές εμφανίσεις καθώς ηττήθηκε από την  ομάδα του Υ.Ε.Θ.Α..
Στο Α΄ ημίχρονο η ομάδα του Υ.Ε.Θ.Α. εκμεταλλεύθηκε λάθος της άμυνας στο 35΄ και άνοιξε το σκορ. Η ομάδα του Δήμου Αγίου Δημητρίου πίεσε, και πέτυχε γκολ με τον Ακριβό το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.  Στο Β΄ ημίχρονο το σκηνικό ήταν ίδιο.
Η ομάδα του Δήμου συνέχισε να πιέζει χάνοντας κατά διαστήματα κλασικές ευκαιρίες με τους Ακριβό και Παύλου όμως ο τερματοφύλακας του Υ.Ε.Θ.Α ήταν σε πολύ καλή μέρα και κράτησε ανέπαφη την εστία του. Το  Υ.Ε.Θ.Α έχοντας στην «τάξη» του έμπειρους παίκτες κατάφερε και πέτυχε 2 ακόμη γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.
Μετά και από τα αποτελέσματα της  9ης αγωνιστικής  η ομάδα εργαζομένων του Δήμου Αγίου Δημητρίου βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 13 Βαθμούς.