Αρχική ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Έφτασε στην πηγή αλλά...

Έφτασε στην πηγή αλλά...

E-mail Εκτύπωση

ΓΣ Αργυρούπολης-Θύελλα Αγίου Δημητρίου 2-2.

Παρότι κέρδισε με 2-0 την ομάδα της Αργυρούπολης, δεν κατάφερε η Θύελλα να εξασφαλίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Δημητρόπουλος στο 42ο λεπτό. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό, ο Τσακόγιωργας πέτυχε το δεύτερο τέρμα για τους φιλοξενούμενους. Όλα έδειχναν πως η Θύελλα είχε καθαρίσει το παιχνίδι. Δεν είχε όμως και τον τελευταίο λόγο. Στο 78ο λεπτό ο Δρακοντίδης πέτυχε γκολ για τους γηπεδούχους μειώνοντας σε 1-2. Δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα και ενώ ο φίλαθλος κόσμος ετοιμάζονταν να αποχωρήσει,  ο Ζουμπουρλής με το γκολ που πέτυχε,  «έκοψε στη μέση» τους βαθμούς της ισοπαλίας. Την επόμενη αγωνιστική η Θύελλα θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Καλαμακίου.
ΓΣ Αργυρούπολης: Λεβέντης Ε,Δρακοντίδης, Λεβέντης Δ, Παπαδόπουλος, Γκόρι, Πάλογλου, Κορκολής( 75 Σταματόπουλος), Κοκκινέλλης, Κακιώρης( 46 Παπότης), Αουάτ( 46 Παπαντωνάκης), Ζουμπουρλής.
Θύελλα Αγίου Δημητρίου: Χατζηδημητράκης, Βάτσιος, Πέρε, Γάτσος, Τζάμος, Παχήρας( 75 Παπανιώτης), Αγκντί, Δημητρόπουλος( 80 Δημόπουλος), Τσακόγιωργας (85 Μουρκιώτης), Γρίβας, Τζενόπουλος