Καλώς ήλθατε στον Ενεργό Δημότη

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018
    

Οι εκλογές των ΚΑΠΗ

E-mail Εκτύπωση

Τα «περήφανα και τιμημένα γηρατειά» ανέδειξαν τους εκπροσώπους τους στα πέντε ΚΑΠΗ της πόλης μας.

Με σκοπό την καλύτερη ανάδειξη των προβλημάτων της τρίτης ηλικίας και την καλύτερη αξιοποίηση και δημιουργικότητα του χρόνου τους, τα μέλη των ΚΑΠΗ της πόλης μας, συμμετείχαν στις «εσωτερικές τους εκλογές», για την ανάδειξη των εκπροσώπων τους (δύο από κάθε ΚΑΠΗ). Οι κάλπες στήθηκαν από νωρίς το πρωί και έμειναν ανοικτές μέχρι τις έξι το απόγευμα. Σε κάθε ΚΑΠΗ στήθηκε διαφορετική κάλπη και έγιναν σε ξεχωριστές ημερομηνίες.

 

Οι προεκλογικές υποσχέσεις των υποψηφίων στους συνομήλικους τους ήταν πολλές, υποσχόμενοι μεταξύ άλλων τη διεκδίκηση επιπλέον δικαιωμάτων, υπηρεσιών και παροχών και ακόμα μεγαλύτερη και ουσιαστικότερη παρέμβαση προς τη δημοτική αρχή και τον αρμόδιο αντιδήμαρχο. Μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις,  υποψήφιοι-μέλη των ΚΑΠΗ,  προσπάθησαν να δώσουν και σε αυτή την εκλογική αναμέτρηση, «πολιτικό χρώμα». Αξιοσημείωτο είναι ότι ένα μεγάλο ποσοστό από τα μέλη που ανέδειξαν οι κάλπες,  είχαν επανεκλεγεί  και στην προηγούμενη εκλογική τους αναμέτρηση.  Μετά την ολοκλήρωση των καταμετρήσεων των ψήφων σε κάθε ΚΑΠΗ, τα τελικά αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΠΗ (οδός Χρυσοστόμου Σμύρνης 2)

Ζώγα Αναστασία.(Τασία) 133
Μουστάκας Ευάγγελος 61
Ξυγκάκη Αικατερίνη 93
Πατεράκη Πόπη 124

Εκλέγονται η Τασία Ζώγα και η Πόπη Πατεράκη

Β’ ΚΑΠΗ (οδός Ρούμελης 24 και  Αγίας Αικατερίνης)

Αθανασόπουλος Θανάσης 154
Αντωνίου Νίκος 35
Καλέλη Τούλα 74
Κωνσταντόπουλος Δημ. 170
Πασπαλιάρης Γιώργος 23

Εκλέγονται ο Δημήτρης Κωνσταντόπουλος
και ο Θανάσης Αθανασόπουλος

Γ’ ΚΑΠΗ (οδός Ολύμπου 22)

Δραγάτης Γιώργος  23
Ζήκου Αλίκη 210
Ηλιόπουλος Ιωάννης 49
Ντερντεριάν  Όλγα 21
Πανούλας  Βασίλης 248
Σπηλιοπούλου Ανθή  119

Εκλέγονται ο Βασίλης Πανούλας και
η Αλίκη Ζήκου

Δ’ ΚΑΠΗ (οδός Θεσσαλίας 10)

Ζαμπούνη Μαρία 146
Κοκόσης Ιωάννης 124
Μοντεβέρδη Βούλα  71
Παπαμίχου Γεωργία  25
Άκυρα  4

Εκλέγονται η Μαρία Ζαμπούνη
και ο Γιάννης Κοκόσης

Ε’ ΚΑΠΗ (οδός Τενέδου 9) 

Βλαχοπούλου Γεωργία  28
Δημοπούλου Ανδριάνα 33
Ζέρβας Γιώργος  88
Ηλιοπούλου Βασιλική(Κούλα) 55  
Μελάς Βασίλης  22
Τσαγκάρης Κώστας 16    
Άκυρα  7

Εκλέγονται ο Γιώργος Ζέρβας και η Βασιλική Ηλιοπούλου

Περισσότερα και δηλώσεις των νικητών στο τελευταίο φύλλο του ΕΝΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΤΗ που κυκλοφορεί.

 

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΠΟ ΤΟ FORUM

Διαφήμιση

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:


Για άμεση ενημέρωση συμπληρώστε το email σας για να εγγραφείτε στο Newsletter του ΕΝΕΡΓΟΥ ΔΗΜΟΤΗ.

Αναζήτηση άρθρων

Συνδεδεμένοι

Έχουμε 80 επισκέπτες συνδεδεμένους

Γιορτάζουν