Αρχική ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΦΕΑ – ΚΡΟΝΟΣ Αγ. Δημητρίου 59-56

ΦΕΑ – ΚΡΟΝΟΣ Αγ. Δημητρίου 59-56

E-mail Εκτύπωση

Η ανοδική πορεία του Κρόνου ανακόπηκε στο γήπεδο της ΦΕΑ.

Ένα κακό 2ο δεκάλεπτο 23-12 κατά μας ήταν ικανό μαζί με τους διαιτητές να χάσουμε το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε την άμυνα μας που ήταν η απαρχή για την ανατροπή , τα εύκολα καλάθια από τις ψηλές μας ανέβασαν την ψυχολογία , εν αντίθεση με τις αντιπάλους μας και έδειχναν να έχουμε το πάνω χέρι για την νίκη. Καταφέραμε να ισοφαρίσουμε 5:50 πριν το τέλος (53-53) με σκορ 10λέπτου μέχρι αυτό το σημείο 2-8. Από εκεί και μετά ανέλαβαν οι διαιτητές ότι δεν μπορούσαν οι παίκτριες της ΦΕΑ φόρτωσαν την Milena με 2 ανύπαρκτα φάουλ , ενώ σε μας τα έδιναν μετά από 2 ή τρείς επαφές, στο τελευταίο λεπτό χάνει την ευκαιρία η Vukicevic να ισοφαρίσει και ενώ είχαμε χρόνο 0.38’’ (56-55) και στην επίθεση ενώ το χρονόμετρο είχε συμπληρώσει τα 24’’ μέτρησαν ανύπαρκτο καλάθι για την ΦΕΑ. Κρίμα για την προσπάθεια που κάναμε, η νίκη αυτή θα μας έβαζε στο δεύτερο γκρουπ του πρωταθλήματος.Πρέπει να σημειώσουμε ότι οι αγώνες της 11η αγωνιστικής έγιναν με το μυαλό όλων στην απόφαση της ομοσπονδίας εν τω μέσω της χρονιάς για αναδιάρθρωση των πρωταθλημάτων και την αλλαγή του χάρτη του μπάσκετ γυναικών , χωρίς να ενημερώσει για να συμμετάσχουν οι ομάδες σε μία συζήτηση.
Δεκάλεπτα: 20-17, 43-29, 51-45, 59-56
Διαιτητές: Μπούκας Α, Ζακεστίδης Κ.
ΦΕΑ (Καπογιάννη): Σταμάτη 12, Δελή 12(2), Κοχ 2, Ρετζεμπέρη, Νικολαΐδου 2, Ρούσσου 10, Χαλιβέρα 21(3), Βαλαντάση
ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος): Γκοτζή 9(1), Εμμανουηλίδου, Βροχίδου, Κωνσταντίνου, Νταή, Κακλέα, Μίχου 8, Ξάνθου 6, Ζικυρίδου 16, Vukicevic 17(12ρ).